ceturtdiena, 2024. gada 28. marts

Tikšanās ar dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas dabas izglītības speciālisti Diānu Selecku

28.martā, Viļānu vidusskolā notika tikšanās ar dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas dabas izglītības speciālisti Diānu Selecku. Tikšanās laikā Diāna Selecka stāstīja par to, kā pareizi izgatavot un izlikt būrus dažādiem putniem, kā arī dažādus interesantus faktus par putniem. Skolēniem bija iespēja arī ieklausīties putnu skaņas. Paldies Diānai Seleckai par interesanto nodarbību un dizaina un tehnoloģiju skolotājam Jānim Delverim par būrīšu sagatavēm.

PRIECĪGAS LIELDIENAS

trešdiena, 2024. gada 27. marts

Viļānu vidusskolā notiek nodarbības projekta "Satikt" ietvaros

27.martā Viļānu vidusskolā notika pāru mācības projekta "Satikt" ietvaros par pilsonisko audzināšanu. Pieredzes apmaiņas seminārā piedalās kolēģi no Galēnu pamatskolas, Dekšāru pamatskolas un Sakstagala pamatskolas. Paldies pedagogiem Ainai Mozulei un Ilgai Kroičai par pieredzes nodošanu!

otrdiena, 2024. gada 26. marts

Projekta "Man nav vienalga" noslēguma pasākums Latvijas Pašvaldību savienībā

26.martā, Viļānu vidusskola apmeklēja Latvijas Pašvaldību savienību, kur notika tikšanās ar Britu vēstnieku Latvijā un ar British Council pārstāvjiem. Jauniešiem tika pasniegti sertifikāti par aktīvu dalību projektā ,,Man nav vienalga,,. Projektā iesaistītie pedagogi Natālija Jakušonoka un Ilze Valeniece. Paldies biedrībai Viedokļu līderu skola par iespēju piedalīties projekta aktivitātēs!
Pēc Latvijas Pašvaldību savienības tika apmeklēta arī Latvijas Televīzija.

Robotikas sacensības Ludzā

Viļānu vidusskolas robotikas pulciņa komanda "Mikrokontrolieri" piedalījās Latvijas robotikas čempionāta posmā - Ludzas novada robotikas kausā 2024, kas notika Ludzā 23.03.2024. LEGO līnījsekošanas disciplīnā piedalījās 8 dalībnieki: Kristiāns Saļva, Konstantīns Sobolevs, Rinalds Petrovskis, Ernests Knips, Gabriela Dženifera Tropa, Sabīne Strode, Marks Trusovs, Jegors Jegorovs.

Kristiāns Saļva piedalījās divās disciplīnās: LEGO līnijsekošanā un LEGO sumo. LEGO līnijsekošanā Kristiānam Saļvam sīvā konkurencē izdevās iegūt 2. vietu.

Inovatīvu ideju parādīja Elizabete Šarkovska Freestyle disciplīnā ar projektu "Arduino cāļu brūderis". Cāļu brūdera darbības princips ir balstīts uz temperatūras kontroli, kas nepieciešama, lai audzētu veselīgus un stiprus cāļus. Ideālā temperatūra brūderī ir 30 grādi pēc Celsija. Ja temperatūra nokrīt zemāk par 27 grādiem, brūderī automātiski ieslēdzas sildītājs vai lampa, lai uzturētu optimālo siltuma līmeni cāļiem. No otras puses, ja temperatūra pārsniedz 33 grādus, sildītājs automātiski izslēdzas, lai novērstu pārkaršanu un cāļu diskomfortu. Šīs automātiskās temperatūras kontroles sistēmas nodrošina ideālus apstākļus cāļu audzēšanai un palīdz saglabāt to veselību un labklājību pirmajās dzīves nedēļās. Cāļu brūderis ir bieži izmantots lauku saimniecībās, putnu fermās vai pat mājsaimniecībās, kur audzē cāļus.

Viedās tehnoloģijas kas nākotnē tiks izmantotas ar vien plašāk, to apgūšana skolēniem ir būtiski nozīmīga, sniedz iespēju uzlabot un automatizēt dažādas darbības ikdienas dzīvē un izmantot tehnoloģijas savās nākotnes profesijās.

Panākumi šahā

Katru mēnesi -janvārī un februārī notika tiešsaistes turnīrs starp Rēzeknes novadu iedzīvotājiem !
Mūsu skolēns Vjačeslavs Sondors ierindojas 3.vietā skolēnu grupā!

22.03.Maltā noslēdzās Latgales Jauniešu šaha līgas VI sezonas Komandu čempionāta 3.posms un Viļānu vidusskolas šahisti ierindojas 1.vietā ar 8.5 punktiem (kopvērtējumā esam 6.vietā)!
Zēnu grupa (U-16)-Vjačeslavs Sondors-1.vieta!
Meiteņu grupa (U-16)-Milena Samuilova-5.vieta!Elizaveta Kuzņecova-6.vieta!
Paldies arī visiem šahistiem, kuri piedalījās 1.-3.posmos: Rihards Meņšikovs, Dāvids Ruba, Artūrs Pizičs, Niks Saprovskis, Milana Vazerko, Deniss Solovjovs, Gļebs Beļusovs.
Viļānu vidusskola lepojas ar skolēnu sasniegumu!